2007-es év  eseményei

Eljött a 2007-es esztendő, egyben az alapítvány programéve is. Továbbra is a táboroztatás és a karácsonyi ajándékozás volt az alapítvány kitűzött feladata. Ebben az esztendőben három turnust valósított meg támogatók segítségével a Mentor Alapítvány. Közel 100 sérült, fogyatékkal élő állami gondozott diák táborozott a Bakonyban, a Mátrában és a Balatonon.

Óriási élménnyel gazdagodtak. Erősödött személyiségük és formálódott magatartásuk. Nagyon nagy hatással volt a diákok közösségi formálásában, ami a sérültek közösségi közegében nagyon fontos.Egy újságcikk, ami emlékeztet a folyamat megvalósítására.

A három turnus közül a 3. turnusról írt újságcikk és fotó

A rövid összegzés után jött a decemberi „Karácsonyi ajándékcsomag gála” rendezvénye. A 2007-es karácsonyi rendezvény díszvendége Sitku Ernő, a műsorvezetője Tarczy Gyula volt.

Baktai, nyírszőlősi, mátészalkai és nyírbátori diákok voltak jelen

A nagyszerű karácsonyi ünnepségen ismételten 160 sérült, állami gondozott és lakásotthonban élő diák kapott ajándékot támogatók segítségével. Jó volt látni, hogy a 2007-es esztendőben is közel 260 sérült, fogyatékkal élő állami gondozott és lakásotthonban élő diáknak adott jót, szépet és ajándékokat a Mentor Alapítvány.